fbpixel
Andi Mööblikoda | Spoonuksed
Kvaliteetne köögimööbel otse Eesti tootjalt. Eritellimusel unikaalne köök just Sulle. Köögimööbli tootja.
köök, köögimööbli, köögi, mööbel, eritellimus
17324
page-template-default,page,page-id-17324,page-child,parent-pageid-17165,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Spoonuksed

Spoon ehk kattevineer on õhuke puiduleht, mis on saadud puidupakust seda hööveldades või koorides. Puidu lõikamine spooniks on puitmaterjali säästlikuim kasutamise viis. Köögifassaadide valmistamisel kasutatakse spooni paksusega 0,7 mm, spooni tekstuur sõltub selle lõikamise viisist. Peamised lõikamisviisid ja nendest tulenevad tekstuurid:

Andi Mööblikoda tangentsiaallõige
Tangentsiaallõige
Andi Mööblikoda radiaallõige
Radiaallõige

Kuna looduses ei esine kahte identse tekstuuri ega tooniga puitu ning isegi puidutüvedes on erinevusi, esineb naturaalsel kattevineeril tihti värvimuutust, oksakohti ning teisi puidule iseloomulikke eripärasid.

NB! Spoonuste muster võib mööblil joosta nii horisontaalselt kui vertikaalselt. Horisontaalse mustri korral sobitame uste mustri omavahel kokku.

Spoonuste pluss: Iga kattevineer on kordumatu mustriga ja eriline, sest materjal on looduslik. Seepärast on iga spoonist valmistatud köögimööbli fassaad unikaalne.